چهارشنبه, 10 شهریور 1395

آخرین بروز رسانی: 03:35:37 AM GMT

RSS
صفحه‌ی کنونی: اخبار حقوق بشر حقوق کودکان قتل کودک 10 ساله توسط پدر


قتل کودک 10 ساله توسط پدر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

892مادر گریان درسا از روز گذشته و پس از برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به قتل دخترش منتظر است تا ببیند دادگاه چه حکمی را برای شوهر سابق او در نظر خواهد گرفت. این پدر متهم است دختر خود را از پنجره پرت کرده و کشته است.

به گزارش خبرنگار قانون، روز گذشته نماینده دادستان با حضور در جایگاه از قاضی اشد مجازات را برای این متهم خواست و گفت: «با توجه به تحقیقات دادسرا این فرد مجرم شناخته شده است.» مادر کودک نیز درحالی که در تمام مدت دادگاه گریه می‌کرد، از قاضی خواست تا شوهر سابقش را به اشد مجازات محکوم کند. شامگاه دوشنبه 16 آبان سال گذشته سقوط مرگبار این دختر 10ساله از طبقه سوم یک ساختمان در شهرآرا به ماموران پلیس اعلام شد.

 ماموران پس از حضور در محل دریافتند درسا کوچولو بر اثر شدت جراحات جان باخته است. ماموران در بررسی‌های اولیه دریافتند دختر 10 ساله به همراه پدر معتادش در یک خانه زندگی می‌کرد. یکی از همسایه‌ها به ماموران گفت: امروز صدای گریه‌های درسا به گوش ما می‌رسید که مدام درخواست کمک می‌کرد.  دقایقی قبل نیز صدای جیغ او را شنیدم و پس از بیرون آمدن از خانه متوجه سقوط او از طبقه سوم ساختمان شدیم. مرد رهگذری نیز به کارآگاهان گفت: در حال عبور از کنار ساختمان بودم که متوجه درخواست کمک دختر بچه‌ای شدم وقتی به محل صدا نگاه کردم مرد جوانی را دیدم که دختر خود را از پنجره ساختمان به بیرون پرت کرد. ماموران که مطمئن بودند درسا از سوی پدرش به قتل رسیده او را دستگیر کرده که مرد معتاد در بازجویی‌های اولیه منکر قتل دخترش شد.
او در ادامه وقتی با دلایل پلیسی و اظهارات شاهدان روبه رو شد، لب به اعتراف گشود و گفت: چند ماه قبل همسرم به دلیل اینکه من به ماده مخدر شیشه اعتیاد داشتم طلاق گرفت دادگاه نیز حضانت درسا را به من سپرد. چندی قبل با زن جوانی آشنا شده و او را به صیغه خود درآوردم، درسا از این موضوع ناراحت بود و اجازه نمی‌داد این زن به خانه ما بیاید. شب حادثه بر سر این موضوع با هم درگیر شدیم به خاطر مصرف ماده مخدر شیشه حالت عادی نداشتم در یک لحظه عصبانی شده و دخترم را از پنجره به بیرون پرت کردم. با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت، پرونده برای محاکمه به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و مرد شیشه‌ای به زودی پای میز محاکمه قرار گرفت اما او در جلسه دادگاه باز قتل را به گردن نگرفت و گفت دخترش خود از پنجره پرت شده است.  او گفت: شوفاژ خانه نشتی آب داشت و برای همین کاسه‌ای زیر آن گذاشته بودیم. آن روز نیز به درسا گفتم کاسه زیر شوفاژ را عوض کند. او هم وقتی می‌خواست کاسه را از پنجره خالی کند پایش لیز خورد و افتاد.

او در مورد اینکه همسایه‌ها او را کنار پنجره دیده‌اند، ‌توضیح داد: من می‌خواستم درسا را نگهدارم و سریع سمت پنجره رفتم. این متهم اعلام کرد روز حادثه مصرف شیشه نداشته و گفت: دو روز قبلش شیشه کشیده بودم اما آن روز مصرف نکرده بودم.   پس از دفاعیات متهم قاضی ختم جلسه را اعلام و صدور حکم را به چند روز دیگر موکول کرد.

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh